HOKEMA - kalimby 

Od 1985 roku HOKEMA jest synonimem wysokiej jakości instrumentów muzycznych. Firma z siedzibą w małym miasteczku Walsrode w Dolnej Saksonii projektuje i produkuje jedyne w swoim rodzaju cuda dźwiękowe: Kalimbę. Ciepłe, miękkie i delikatnie relaksujące dźwięki są harmonijne same w sobie, jak również w połączeniu z innymi instrumentami. Każdy może od razu zacząć grać na poręcznych kalimbach: dzięki wstępnie dostrojonym skalom powstają cudowne, czarujące melodie.

Peter Hokema, założyciel i właściciel firmy, podczas studiów muzycznych z pasją eksperymentował z różnymi instrumentami i to właśnie to doprowadziło go do odkrycia tych tradycyjnych afrykańskich instrumentów szarpanych.

Przełom nastąpił w 2001 roku, kiedy Peter wynalazł Sansulę: owalną drewnianą ramę pokrytą skórą perkusyjną, która rezonuje do tonów kalimby zamontowanej w środku. Dźwięki natychmiast spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, a instrument został opatentowany.

Dzisiaj rodzinna firma, w drugim pokoleniu, zatrudniająca 9 pracowników, jest jednym z wiodących na świecie producentów różnych modeli atrakcyjnych i łatwych do gry kalimb. Są one wykonywane z wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno wiśniowe, wyłącznie w Niemczech i we współpracy z niemieckimi dostawcami. Ze względu na troskę o ekologię, potrzebna energia jest wytwarzana przez własny, ekologiczny moduł fotowoltaiczny na dachu zakładu produkcyjnego w Walsrode.