COLE CLARK - gitary akustyczne

Wykonane inaczej, aby brzmieć inaczej.

Gitary Cole Clark łączą klasyczną konstrukcję z innowacyjnym designem, drewnem pozyskiwanym w sposób zrównoważony oraz najbardziej naturalnie brzmiącym przetwornikiem na świecie, aby stworzyć mocniejszy, lżejszy, wyjątkowy instrument dla nowoczesnego gracza akustycznego.

Gitary akustyczne Cole Clark są jedynymi gitarami akustycznymi głównego nurtu, w których zastosowano hiszpańską konstrukcję szyjki (Spanish heel) lub integralną konstrukcję szyjki. Oznacza to, że szyjka jest przyklejona do płyty wierzchniej razem z bokami i tyłem, dzięki czemu szyjka stanowi jeden element aż do otworu dźwiękowego. W innych gitarach, korpus jest wykonywany, a następnie szyjka jest mocowana, najczęściej za pomocą śruby. Integralna konstrukcja szyjki jest niezbędna dla naszej zaawansowanej technologii przetworników i nadaje naszym gitarom unikalny charakter. Cole Clark posiada również rzeźbioną górę i tył oraz używa systemu ridge do łączenia boków z górą i tyłem zamiast kerfingu.

Opatentowany przez Cole Clark system pickupów jest najbardziej akustycznie brzmiącym pickupem dostępnym na rynku.

Mając na celu uzyskanie bardziej naturalnego brzmienia po wzmocnieniu i wyeliminowanie „kwakania” piezo, nasze przetworniki składają się z różnych elementów, które łapią tylko pewne częstotliwości, do których są najlepiej przystosowane. Jest to możliwe dzięki kombinacji 6 obciążonych piezo pod siodełkiem, czujnika czołowego, który może być wtopiony, aby słyszeć częstotliwości w średnim i wysokim zakresie (maksymalna zwrotnica 350hz) oraz mikrofonu pojemnościowego z półką, aby słyszeć tylko ekstremalnie wysokie tony.

Wszystkie gitary Cole Clark są wykonane z litego drewna, głównie z rodzimego drewna australijskiego, które w dużej mierze pochodzi z odnawialnych źródeł.