DÖRFLER smyczki

Od ponad trzech pokoleń rodzina Dörflerów produkuje smyczki najwyższej jakości, bazując na stylu francuskiego twórcy smyczków Tourte. Daniel Dörfler, założyciel firmy, podjął się zadania dostosowania niemieckiej produkcji smyczków do standardów jakości Tourte. Jego syn, Egidius Dörfler, stawiając na perfekcję, niezwykle wysokie standardy jakości i artystyczną intuicję, doprowadził warsztat mistrza do dzisiejszego stanu. To właśnie z tego powodu mistrzowskie smyczki noszą jego imię. Andreas, Roland i Tanja Dörfler kontynuują tę mistrzowską tradycję w czwartym pokoleniu. 

Smyczek Mistrzowski Dörflera jest produktem najwyższej jakości, wykonanym ręcznie. Do jego produkcji używane są wyłącznie najlepsze i najszlachetniejsze materiały, które gwarantują długą żywotność.

Do produkcji używa się przede wszystkim drewna fernambukowego. Jest to jedyne drewno, które spełnia wysokie standardy elastyczności i sprężystości wymagane przy produkcji smyczka mistrzowskiego Dörfler. Jest ono również warunkiem wstępnym mistrzowskiej sztuki nadawania smyczkowi, poprzez dokładne gięcie, możliwie największego naciągu i idealnego wyważenia. 

Włosie składa się wyłącznie z naturalnego białego włosia końskiego, pochodzącego od wybranych koni stepowych z Azji Środkowej. Włosie, które nie faluje i nie gnije. Wyrafinowany osprzęt z masy perłowej i metali szlachetnych na nieporowatej hebanowej żabce to cenne dodatki, które nadają smyczkom mistrzowskim Dörflera charakterystyczny wygląd i długą żywotność. 

Mistrzowskie smyczki Dörflera mają duży wpływ na brzmienie, czystość, siłę i piękno dźwięku. Mistrzowski smyczek Dörflera pozwala wydobyć to, co najlepsze w każdym zagraniu. To po prostu magia, gdy muzyk umiejętnie gra na strunach za pomocą smyczka mistrzowskiego. Efekt dźwiękowy i płynne przejścia są fascynujące na wszystkich poziomach brzmienia.

Wyjątkowa jakość dźwięku i niepowtarzalny design są znakiem rozpoznawczym smyczków Dörflera. W 2010 roku zoptymalizowano konstrukcję smyczków skrzypcowych i wiolonczelowych. Zmieniono krzywiznę tylnej części główki skrzypiec. Dzięki temu udało się uzyskać nowy, bardzo harmonijny wygląd smyczka z drewna brazylijskiego i pernambuco. Główka skrzypiec i główka wiolonczeli prezentują się teraz w bardziej eleganckiej i tym samym bardziej stylowej formie.

Wysokiej jakości, dźwięczne smyczki mistrzowskie firmy Dörfler są znane i cenione na całym świecie. W 2013 roku firma Dörfler zdobyła dwie prestiżowe nagrody na Międzynarodowym Konkursie Lutniczym w Pekinie (China International Violin Making and Bow Making Competition - CIVMC). Mistrz z firmy Dörfler, Günther Spätling, otrzymał złoty medal w kategorii smyczków wiolonczelowych oraz srebrny medal w kategorii smyczków kontrabasowych. Międzynarodowe jury złożone z ekspertów doceniło nie tylko rzemieślniczą pracę, jakość i wzornictwo poszczególnych smyczków. Profesjonalni muzycy sprawdzili również wspaniałą jakość dźwięku smyczków mistrzowskich. To znaczące wyróżnienie dla rodzinnej firmy z Bubenreuth w Niemczech!